„Uwięziona pomiędzy światami” Sara Oliver

695989-352x500

Wyobraź sobie, że Twój ojciec nie mówi Ci wszystkiego i w piwnicy ma tajemniczą windę…Nie to nie opis kolejnego mrożącego krew kryminału. To początek (skrócony) „Uwięzionej pomiędzy światami” Sary Oliver. Do historii ojca dodaj po prostu inny świat, trochę fizyki i własną sobowtórkę.

Podejrzewam, że nie jest łatwo pisać o dwóch identycznych dziewczynach w taki sposób, żeby pokazać zupełnie różne światy, w których się wychowywały. Autorce się udało, obie Victorie są prawie swoimi przeciwieństwami. Pewną pomocą była pewnie siostra bliźniaczka autorki (może też sugestią do całego wątku?)

Jest również wątek romantyczny, w końcu to książka młodzieżowa. Nie jest banalny, nie bójcie się.

Całość nieco przypomina mi Alicję w Krainie Czarów, tyle że z nastolatką w okresie buntu, bardziej „realnym” światem (nie ma tu fantastycznych stworzeń itp.) i mnóstwem fizyki. Nie znam się na tyle, żeby ocenić czy teorie z książki mają oparcie w prawdziwej nauce czy to tylko fikcja literacka. Chętnie bym się tego dowiedziała.

Pierwsza część. Na szczęście ma być więcej. Nie mogę się doczekać kolejnej części, żeby zobaczyć co autorka wymyśliła dla sobowtórek i jak rozwinie się akcja. Tym bardziej, że pierwsza część spowodowała u mnie pewien niedosyt, tylko zawiązała akcję, określiła bohaterów, rzuciła zagadką i… koniec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s